Jeśli chcecie, aby w Polsce polityka była pełna nienawiści, hejtu i atakowania nawet niewinnych dzieci, to głosujcie na PiS i Solidarną Polskę. Twarzami tych obrzydliwych zachowań są tacy ludzie jak Dariusz Matecki, Tomasz Duklanowski czy Oskar Szafarowicz. Prymitywny hejt i ataki wykluczają jakikolwiek dialog z tymi ludźmi.

Sprawa śmierci dziecka posłanki Filiks, zaszczutego przez hejterów, poruszyła Polaków i sprawiła, że w społeczeństwie rozgorzała dyskusja już nie na temat standardów polityki, ale potrzeby ukarania hejterów. Nie ma sporu wokół tego, czy takich ludzi należy karać – pytanie brzmi tylko jak wysokie powinny być wyroki, z jakiego paragrafu.

Reklamy

Roman Giertych zaproponował, aby był to możliwie najwyższy, wieloletni wymiar kary. Dziecku życia nic nie przywróci. Polacy powinni dostać wyraźny sygnał, że hejt nie popłaca i kończy się w więzieniu. Bo w tej sprawie nie mówimy o zwykłych atakach politycznych – tutaj w celu uderzenia w posłankę opozycji zaatakowano dziecko. Chłopczyk nie wytrzymał owego hejtu i popełnił samobójstwo.

Dlatego twarze hejtu powinny znaleźć się w więzieniu. Kara musi mieć wymiar także odstraszający innych. Jeśli pozwolimy na mordy polityczne, to Polska niczym nie będzie się różnić od putinowskiej Rosji.

Poprzedni artykułWpadka Błaszczaka. Zignorował Dudę, prezydent się wściekł
Następny artykułProkuratura zajmie się promocją zoofilii przez Kamińskiego i Błaszczaka