– Minister Kowalczyk mówił rolnikom, by nie sprzedawali zboża. Teraz oni powiedzieli w Kielcach, co o nim sądzą. Oszukał polską wieś. Jako jedyna realna, polityczna reprezentacja rolników w Sejmie składamy wniosek o jego odwołanie. Do dymisji! – mówił na spotkaniu z samorządowcami i rolnikami Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

– To, co się wczoraj wydarzyło w Kielcach, ta ucieczka tchórza Kowalczyka, pokazuje dramat polskiej wsi. Minister Kowalczyk usłyszał dobitnie głos rolników i to, co o nim sądzą. Oni zostali oszukani i wyzyskani. Polska wieś została wyjałowiona i odrzucona przez PiS – dodał Kosiniak-Kamysz.

Reklamy

– Wczoraj zgłosił się do nas pan Dariusz, rolnik z Lubelszczyzny, który był w Kielcach. Autokar, którym jechał został zatrzymany na 2h przez policję. Za co? Za to, że protestują przeciw PiS? To nie pierwszy raz. Interweniujemy w tej sprawie – mówił prezes PSL.

– wywodzimy się z Polski lokalnej. Mamy samorządność w DNA. Dlatego nie zgadzamy się, by samorządowcy byli sprowadzani do roli dziada proszalnego, który musi pocałować, w najlepszym wypadku, w pierścień nominata – dodał. 

– Ten rok będzie kluczowy dla Polski – nie tylko na najbliższe 4 lata, ale na całe pokolenia. Ten rok pokaże odpowiedź na pytanie w jakim kraju chcemy mieszkać i będziemy żyli. Te wybory będą o naszej wolności i bezpieczeństwie. Dlatego trzeba głosować na partie demokratyczne i partie, którą chronią wieś – podsumował Kosiniak-Kamysz.

Poprzedni artykułLudzie w Polsce mają dość PiS. Piszą jak jest, nawet na swoich domach
Następny artykułWicepremier dał dyla. Tak PiS rozmawia z Polakami