Włodzimierz Cimoszewicz, niegdyś premier a obecnie europoseł w mocnych słowach określił wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Nic dziwnego, że w szeregach PiS się aż zagotowało. Nic nie boli przecież bardziej, niż prawda.

– […] jak przecież wiemy, nie urażając nikogo, zwolennicy PiS-u w największym stopniu wywodzą się z tej części społeczeństwa, która jest najmniej wyedukowana, najuboższa, w związku z tym w największym stopniu uzależniona od pomocy finansowej państwa, a PiS tutaj rozdaje pieniądze nie zastanawiając się nad przyszłością – mówił Cimoszewicz.

Reklamy

– Ludzie nie mają świadomości, jak bardzo wszyscy są obciążeni długiem publicznym, co to znaczy. (…) Ludzie nie mają świadomości tego, w związku z tym popierają tę partię – dodał były premier.

No i proszę powiedzieć, czy Cimoszewicz minął się z prawdą? Faktycznie przecież partia rządząca może liczyć na głosy ludzi, uzależnionych od pomocy państwa. To im PiS rozdaje pieniądze bez opamiętania.

A rachunek spadnie na nas wszystkich.

Poprzedni artykułSuski to powiedział! Teraz pewnie żałuje
Następny artykułKonfederacja nie wejdzie w koalicję z PiS. Bosak: Nie będziemy przedłużać władzy Morawieckiego, Ziobry, Kaczyńskiego, Kamińskiego