Ależ sondaż! PiS jest bez szans!

Pracownia Ipsos na zlecenie OKO.press i TOK FM przeprowadziła sondaż badający partyjne sympatie Polaków. Trzeba przyznać, że nie wypadł on szczególnie dobrze dla Prawa i Sprawiedliwości.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższych dniach, to na PiS zagłosowałby zaledwie 34 proc. badanych. To sporo za mało, by stworzyć rząd. Tym bardziej, że większość głosów wyraźnie pada na partie opozycyjne.

Żeby nie pozostawać gołosłownym. Na Platformę Obywatelską chce zagłosować 27 proc. badanych. Kolejnych 11 proc. deklaruje oddanie głosu na Konfederację. Dalej znajduje się Lewica (8 proc.), Polska 2050 (6 proc.) i PSL (5 proc.).

Ciekawiej sytuacja wygląda przy przeliczeniu poparcia na mandaty, sytuacja wygląda następująco: PiS – 207 mandatów, KO – 146 mandatów, Konfederacja – 49 mandatów, Lewica – 29 mandatów, Polska 2050 – 17 mandatów, PSL – 11 mandatów, Mniejszość Niemiecka – 1 mandat.

A więc, żegnajcie rządy PiS!