TVP zaliczyło właśnie poważna wpadkę. W Międzynarodowym Dniu Bez Kłamstwa wszystkie propagandowe i zakłamane kanały tej stacji powinny się wyłączyć. Okazję na brak kłamstw stracił też bezpowrotnie Mateusz Morawiecki.

Kłamstwo jest szkodliwe dla społeczeństwa z wielu powodów:

Reklamy
  1. Narusza zaufanie – Kłamstwo może zniszczyć zaufanie, które jest podstawą każdej relacji interpersonalnej w społeczeństwie. Gdy ludzie przestają wierzyć w siebie nawzajem, wzajemne relacje stają się trudne lub niemożliwe do utrzymania.

  2. Prowadzi do dezinformacji – Kłamstwo może przyczynić się do rozpowszechnienia fałszywych informacji, co prowadzi do dezinformacji i dezorientacji. Kłamstwa mogą wpłynąć na zdanie ludzi i ich decyzje, które mogą później mieć negatywne konsekwencje.

  3. Powoduje nieporozumienia – Kłamstwo prowadzi do nieporozumień i zwiększa konflikty międzyludzkie. Kłamstwa często doprowadzają do nieporozumień, ponieważ jałmużna jest podstawą zrozumienia i współpracy.

  4. Prowadzi do braku odpowiedzialności – Kłamstwo może prowadzić do braku odpowiedzialności za swoje czyny. Osoby, które kłamią, unikają odpowiedzialności za swoje postępowanie, ponieważ ukrywają swoje prawdziwe intencje.

Wszystkie te czynniki prowadzą do osłabienia społeczeństwa i jego funkcjonowania. Kłamstwo jest szkodliwe dla społeczeństwa, ponieważ doprowadza do zubożenia wartości, jakimi różne jednostki i grupy kierują się w swoim działaniu.

Kłamstwo niszczy a przede wszystkim jest grzechem a powtarzane, grzechem śmiertelnym. Nikt kto dłużej ogląda TVP nie będzie zbawiony.

Poprzedni artykułZgorzelski pozytywnie o współpracy opozycji: będziemy mieli dobre wieści
Następny artykułAfera o historię. Poszło o pewnego dziadka