Dzień bez afer dniem straconym. PiS próbował ukryć przed społeczeństwem wydanie 200 mln zł na zakup sprzętu medycznego, który bez żadnego trybu kupiła Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Przepisy, które miały to zalegalizować dodano bez po cichu do zupełnie przypadkowej ustawy.

– W naszej opinii jest to oburzające, że w cywilizowanym kraju, będącym członkiem Unii Europejskiej, nielegalne działanie agencji rządowej właśnie stara się przykryć, wprowadzając do losowej ustawy, zupełnie niezwiązanej z tematem, zapisy rozszerzające działalność Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych – mówi skomentował działanie PiS Arkadiusz Grądkowski, prezes izby medycznej.

Reklamy

Chodzi o stworzenie centralnego (PiS ma na tym punkcie obsesję!) systemu wypożyczania sprzętu dla niepełnosprawnych. Takie działanie jest drogie i nieefektywne, ale Morawieckiemu i Niedzielskiemu to nie przeszkodziło. Widocznie była okazja do świetnego interesu, podobnego do tego z maseczkami czy respiratorami.

PiS oszukuje opinię publiczną i ukrywa to wszystko z określonego powodu. Jakiego? To może być kwestia gigantycznych nadużyć przy zakupach: kolesiostwa, korpucji  nepotyzmu. Pokazały to “programy” PiS takie jak Willa Plus, czyli rozdawanie setek milionów na ekskluzywne wille i domy dla działaczy oraz organizacji powiązanych z politykami władzy.

Polska traci na tych korupcyjnych działaniach władzy miliardy.

zródło: Wirtualna Polska

Poprzedni artykułTo może być jedna z największych afer władzy. PiS ukradł 25 miliardów z Funduszu Solidarnościowego?!
Następny artykułPrzyłębska chciała ratować Kamińskiego. Nie udało się, Sąd Najwyższy okazał się mądrzejszy niż prymitywy z PiS