Sakiewicz i Nisztor w kłopotach. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, zapowiedział politykę zero tolerancji wobec kłamstw pisowskich mediów i słowa dotrzymał. Pierwszy pozew opiewa na pół miliona złotych, które Gazeta Polska ma zapłacić na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Trzaskowski nie wyklucza też kolejnych pozwów.

– Wszelkiego rodzaje pomówienia, insynuacje, czy manipulacje, muszą się spotkać z naszą zdecydowaną reakcją i stąd spotkamy się w sądzie – zapowiedział prezydent Rafał Trzaskowski. PiS używa swoich mediów do ataków politycznych. Celem uderzenia jest najpopularniejszy polityk w Polsce. Trzaskowski cieszy się większym poparciem niż Duda, co doprowadza PiS do szału.

Reklamy

Sprawa, za którą atakowany jest prezydent Warszawy, nie ma z nim nic wspólnego. Dotyczy jednej z jednostek podległych miastu i nikogo w niej nie skazano. Według części komentatorów budowana jest na pomówieniach a jej cel jest czysto polityczny: uderzenie w opozycję. Wiele osób określa to jako putinowskie metody Kaczyńskiego.

Poprzedni artykułMaląg i Zwiercan trafią do więzienia?
Następny artykułTo się dzieje naprawdę! PiS chwali się, że spowodował katastrofę!