Nic tak chyba nie szkodzi Prawu i Sprawiedliwości jak ich własne słowa. A zwłaszcza opinie samego Jarosława Kaczyńskiego. Są one nie tylko oderwane od rzeczywistości, ale w istocie niemożliwe do przyjęcia przez większość Polaków.

Reklamy

Nic więc dziwnego, że Platforma Obywatelska przygotowała film przypominający wypowiedzi Kaczyńskiego na temat kobiet. Całość zilustrowano materiałami pokazującymi brutalność policji w pacyfikowaniu protestów Strajku Kobiet.

Przy okazji przedstawiono propozycje Platformy skierowanie właśnie do kobiet. Przypomniano, że „rzeczą podstawową” jest zmiana prawa dotyczącego aborcji.

– Tak, aby aborcja w Polsce była legalna, była bezpieczna i była bezpłatna. Tak, aby żaden szpital nie odmówił Polce prawa dokonywania swojej decyzji, powołując się na klauzulę sumienia. Mówimy także o kwestii dostępu do antykoncepcji awaryjnej bez recepty, do dostępności do rzetelnej, prawdziwej edukacji seksualnej. Mówimy także o dostępie do środków higienicznych Żyjemy w XXI wieku, te środki muszą być dostępne niczym papier toaletowy – mówiła Monika Rosa podczas konferencji prasowej.

Poprzedni artykułMiller zakpił z Morawieckiego. Mocno!
Następny artykułDudę można krytykować! Zamordyści z PiS ponieśli sromotną porażkę