Prawo i Sprawiedliwość próbuje stworzyć sejmową komisję, której celem ma być zbadanie współpracy z putinowską Rosją. W zamierzeniach Kaczyńskiego komisja ma służyć uderzeniu w Donalda Tuska. Sęk w tym, że skutek jej prac (jeśli oczywiście powstanie), może być dalekie od oczekiwań z ulicy Nowogrodzkiej.

– Od 2015 r. Kaczyński konsekwentnie realizował politykę Kremla: rozsadzał Unię Europejską od środka, zachwycał się Trumpem, budował sojusze z proputinowskimi politykami, uzależnił energetykę od rosyjskiego węgla – przypomina w mediach społecznościowych Borys Budka.

Reklamy

– Mentalnie niczym nie różni się od wschodnich dyktatorów – dodaje polityk opozycji.

Borys Budka na Twitterze: „Od 2015 r. Kaczyński konsekwentnie realizował politykę Kremla: rozsadzał Unię Europejską od środka, zachwycał się Trumpem, budował sojusze z proputinowskimi politykami, uzależnił energetykę od rosyjskiego węgla. Mentalnie niczym nie różni się od wschodnich dyktatorów.” / Twitter

Komisja naprawdę będzie miała wiele do roboty, jeśli będzie chciała się zająć uczciwie swoimi zadaniami. I wynik jej prac może być naprawdę ciekawy.

Poprzedni artykułBłaszczak to minister obrony tysiąclecia? Dziwaczne słowa europosłanki PiS
Następny artykułGiertych startuje do Senatu. Tusk: Przez ostatnie lata najcelniej trafiał w słabe punkty obozu władzy i Kaczyńskiego