Na dwie godziny przed rozpoczęciem marszu przeciw władzy PiS na placu na Rozdrożu są już tłumy ludzi a kolejni dochodzą. Panuje znakomita optymistyczna atmosfera. Wszędzie widać uśmiechnięte twarze i biało czerwone flagi. Tu jest Polska, tu jest prawda, tu jest zwycięstwo – mówi jeden z uczestników protestu, którzy przyjechał aż z Rzeszowa.

Dzień zapowiada się pięknie – na niebie jest zaledwie kilka małych chmurek, temperatura około 20 stopni wymarzona dla tego typu wydarzeń.  – Nawet niebiosa nam sprzyjają – mówi nam inny uczestnik marszu, który przyjechał z Elbląga. Na miejscu są już niektórzy posłowie i senatorowie, w tym znienawidzony przez PiS Michał Szczerba i Dariusz Joński, pokazujący największe afery PiS.

Dochodzą kolejni ludzie, mają różnego rodzaju transparenty. Większość haseł dotyczy przekrętów i złodziejstwa władzy. – Jestem tu bo mam dość Kaczyńskiego. Jest coraz drożej, dzisiaj żyje się nam, emerytom, znaczenie gorzej niż kiedyś – mówi emerytka z Warszawy. – Podobno Kaczyński uciekł z miasta? – pyta. – No nie dziwie się, boi się że po niego pójdziemy.

Reklamy

Rozpoczęcie wielkiego marszu zaplanowane jest na godzinę 12:00. Spotykamy się wszyscy na Placu na Rozdrożu w Warszawie a potem idziemy w stronę Placu Zamkowego.

Poprzedni artykułPSL ma program i doceni ludzi pracy. Brak podatków od drugiego etatu to jeden z pomysłów ludowców
Następny artykułGęstnieją tłumy w Warszawie. Słychać okrzyki “Precz z Kaczorem dyktatorem”