Edukacja w Polsce jest w tragicznym stanie, nie daje dzieciom gwarancji na pewną i dostatnią przyszłość a Czarnek ideologizuje szkołę, zamiast ją rozwijać i wspierać. Tymczasem edukacja to podstawa trwałego rozwoju kraju, mówią ludowcy.

– Raport NIK mówi jasno: luka oświatowa się pogłębia, koszty utrzymania szkół rosną dwa razy szybciej niż subwencja. Co więcej, algorytm jej wyliczania jest zły. Polska oświata potrzebuje pieniędzy. Za błędy dorosłych nie mogą płacić dzieci – powiedział Dariusz Klimczak z PSL.

Ludowcy chcą wzmocnić rolę nauczyciela, zwiększyć zarobki w oświacie i zmieniać program tak, aby był lepszy dla dzieci – bardziej przydatny i współczesny. Przeciwstawiają się też ideologizacji szkoły.

Reklamy

Niedługo koniec roku szkolnego. Czas podsumowań. Nie dla ministra edukacji i rządu. Oni nie widzą problemu. Zastępujemy ich w działaniu. Zgłaszamy naszą inicjatywę – dla lepszej szkoły – mówią ludowcy. 

Program PSL to m.in. tablety edukacyjne, większe wynagrodzenia nauczycieli, rozwój programów, indywidualizacja nauki, przyspieszenie procesu naboru do szkół i wiele więcej.

Poprzedni artykułKolejna poważna wpadka PiS: Ukradli zdjęcia BBC do produkcji swojego bejtu
Następny artykułWąsik i Kamiński w poważnych tarapatach: opinia prezydenta nie ma znaczenia