Szarańcza PiS.

Sędziowie m.in. Trybunału Julii Przyłębskiej mają stałą pensję w wysokości ok. 30 tys. złotych. Okazuje się, że dla kasty PiS to za mało.

Jak donosi Wirtualna Polska, sędziowie z nadania PiS otrzymają dodatkowe wynagrodzenie. Stanie się to za sprawą nowelizacji ustaw budżetowej i okołobudżetowej na 2023 r., którą przyjął w piątek rząd.

Reklamy

– Wszystkie kategorie osób wykonujących zadania na rzecz państwa traktujemy w sposób podobny – broni się minister Rzeczkowska.

Na dodatkowe wynagrodzenie mogą liczyć sędziowie sądów powszechnych, sądów wojskowych, sądów administracyjnych, Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, asesorzy sądowi oraz referendarze sądowi.

– Dodatkowe wynagrodzenie dla sędziów będzie obliczane w wysokości 3,2 proc. od kwoty stanowiącej pięć ósmych sumy wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatków: stażowego i funkcyjnego, które należne są od stycznia do końca sierpnia 2023 r. – informuje WP.

Ponadto utworzony zostanie dodatkowy fundusz „motywacyjny”, z którego będzie mogła być przyznana jednorazowa nagroda specjalna za szczególne zaangażowanie w pracy.

Poprzedni artykułDrenowanie TVP. Propagandziści tworzą nowe programy, aby wyciągnąć ostatnie grosze przed upadkiem PiS
Następny artykułZastępca Kaczyńskiego domaga się likwidacji Komisji Europejskiej! PiS jak rosyjska agentura w Unii