Afera wizowa to afera PiS, która polega na tym, że w ciągu ostatnich dwóch lat osoby powiązane z partią Kaczyńskiego wydawały ogromne ilości wiz do Polski za łapówki. Według informacji z MSZ udzielono 250000 pozwoleń na pracę i wydano tyle samo wiz, każda miała kosztować 5000 dolarów. Wśród nich znaleźli się groźni terroryści. Ludzie powiązani z partią Kaczyńskiego mogli więc zgarnąć ponad miliard dolarów z łapówek. W tle są powiązania PiS z Rosją, dla której mogła to być operacja destabilizacji Unii Europejskiej i USA.

Kłopot PiS polega na tym, że w oczach wyborców partia ta chciała uchodzić za ugrupowanie antyimigranckie, które jest przeciwne imigrantom, tymczasem stworzono system, w którym za łapówki do Polski mógł przyjechać każdy.

Na wizach wydawanych przez ludzi powiązanych z PiS wjeżdżali do Polski imigranci a wśród nich terroryści lub osoby podejrzane o terroryzm. To wywołało alarm w służbach specjalnych USA oraz krajów europejskich.

Reklamy

Służby te badają również wątek powiązań PiS z Kremlem oraz scenariusz, w którym tak masowy napływ imigrantów miał być uderzeniem w Unię Europejską i USA, mającym osłabić i Europę i Amerykę. W tle tej historii pojawiają się bowiem postaci powiązanie z Rosją, o czym pisał Tomasz Piątek.

Afera wizowa jest tak niebezpieczna dla PiS, że partia ta wydała zakaz komentowania jej do momentu aż nie przygotuje własnej zakłamanej wersji wydarzeń.

Poprzedni artykułSZOK! Ogłoszenia o wizach do Polski za 5000 dolarów ciągle są w sieci!
Następny artykułDlaczego Witold Jurasz się myli czyli aferę wizową można szybko i łatwo wyjaśnić