Od 2105 r., chwili objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość niezależne media regularnie informowały o kolejnych aferach z udziałem władzy. Nie ma tutaj miejsca, by je wszystkie wymieniać. Przez wiele lat wydawało się, że PiS jest partią „teflonową”, że dzięki propagandzie mediów „publicznych” wszystko ujdzie jej na sucho.

Teraz wyraźnie jest inaczej. Na Nowogrodzkiej doskonale o tym wiedzą, stąd panika i gorączkowe nocne narady liderów. Próby bagatelizowania całej sprawy, twierdzenia, że jest to „afera, której nie ma”, że „kręci nią TVN”, wreszcie że to „afera PO” (po ośmiu latach władzy PiS!) nie zdają egzaminu. A sprzedawaniu polskich wiz mówią już wszyscy.

Reklamy

– W PiS panuje popłoch. W sprawie nie pozwala sobie zadawać pytań premier Mateusz Morawiecki, szef MSZ Zbigniew Rau w sobotę bagatelizował sprawę w radiu RMF FM, prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej sugerował, że wie coś, ale nie może powiedzieć, a Jarosław Kaczyński zapadł się pod ziemię – zauważa „Rzeczpospolita”.

Dla PiS sprawa „wiz za łapówkę” to prawdziwa katastrofa. Partia Kaczyńskiego traci na niej resztki wiarygodności. Jest to „o jedna afera za daleko” – jak zauważa „Rzeczpospolita”. Z każdym dniem będzie tylko gorzej.

Poprzedni artykułTajemnicze zgony w państwie PiS. „Brudne pieniądze, brudne interesy, egoizm władzy”
Następny artykułPiS chce wyciszyć aferę. Wyciekł partyjny „przekaz dnia”