Policjant widoczny na zdjęciu bezprawnie dokonał zatrzymania posłanki opozycji, wlekł ją po ziemi, ściskał jej ręce, uniemożliwiał prowadzenie czynności poselskich oraz brutalnie wrzucił do radiowozu. Wszystko jest na nagraniach. Policja już zaczyna mataczyć w tej sprawie.

Oburzające sceny rozegrały się w Otwocku. Na polityczne polecenie PiS posłanka opozycji, Kinga Gajewska, została brutalnie zaatakowana przez dwóch funkcjonariuszy, którzy uniemożliwili jej prowadzenie czynności poselskich oraz kampanii wyborczej. Policjanci wyrwali posłance megafon i zawlekli siłą do radiowozu, mimo iż zarówno ona jak i otoczenie wyraźnie mówiło mundurowym, że jest posłanką i nie mają prawa tego robić.

Teraz zarówno funkcjonariuszowi widocznemu na powyższym zdjęciu jak i jego koledze, który ze wstydu nałożył głęboko czapkę na głowę, może grozić wydalenie ze służby i do 3 lat więzienia z powodu przekroczenia uprawnień.

Reklamy

Sprawa napaści na posłankę Kingę Gajewską pokazuje co zrobił z Polski Jarosław Kaczyński: państwo na wskroś putinowskie, gdzie policja stosuje rosyjskie metody wobec ludzi, którzy mają inne poglądy.

Nie ma i nie będzie zgody na łamanie prawa przez przestępców w mundurach działających na polityczne polecenie. Każdy taki funkcjonariusz zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – zapowiada opozycja.

Na poniższym zdjęciu widać jak drugi z funkcjonariuszy wlecze posłankę:

Tymczasem policja już zaczyna mataczyć i mówić, iż policjanci nie wiedzieli, że interweniują wobec posłanki.

Bezprawne zatrzymanie posłanki Kingi Gajewskiej musi się zakończyć surowymi karami dla tych, którzy to robili i tych którzy rozkazywali. Policja pod dowództwem komendanta Szymczyka zaczyna przypominać formacje znane z reżimów totalitarnych. Musimy to zatrzymać! – uważa poseł Andrzej Rozenek.

Poprzedni artykułPiS idzie w zaparte. Twierdzi że afery wizowej… nie ma
Następny artykułWąsik z granatnikiem. Wiceszef MSW był przy odpaleniu broni przez Szymczyka!