[Counter-Box id="1"]

Kolejny skandal związany z opłatami za prąd. Okazuje się, że PiS po cichu wprowadza opłaty za tak zwaną moc bierną. Do tej pory ich nie było, ale teraz sformułowanie to pojawiło się już w oficjalnych dokumentach. Rachunki za prąd mogą wzrosnąć nawet o 50%.

PiS to partia złodziei oraz oszustów. Gęby mają pełne frazesów, kłamią cały czas. Najpierw mówili, że nie będzie podatku od fotowoltaiki a ten zostanie wprowadzony po wyborach, mają płacić wszyscy, którzy zainwestowali w panele. Teraz wprowadzają opłatę, która uderzy we wszystkich odbiorców energii elektrycznej. Ma to być opłata za tak zwaną moc bierną.

Reklamy

Moc bierna jest to wielkość opisująca pulsowanie energii elektrycznej między elementami obwodu prądu przemiennego. Ta oscylująca energia nie jest zamieniana na użyteczną pracę lub ciepło, niemniej jest ona konieczna do funkcjonowania maszyn elektrycznych. Od pewnego czasu PiS wprowadził nowe liczniki elektroniczne, które potrafią ją mierzyć i będzie od tego pobierana opłata.

Oczywiście rząd PiS oficjalnie o tym nie mówi, bo idą wybory i sprawę się ukrywa. Po wejściu opłat za moc bierną rachunki wzrosnąć mogą nawet o połowę! 

 

Poprzedni artykułPablo Morales : “Osiem lat kaczyzmu intelektualnie zdeprawowało miliony Polaków”
Następny artykułJeszcze jedno uderzenie PiS w kieszenie Polaków: gwałtownie rośnie opłata za przesył energii