[Counter-Box id="1"]

Jeszcze niedawno Ryszard Terlecki z PiS przekonywał, ze dojdzie do rozpadu demokratycznej opozycji. W pewnym sensie miał rację: w polskiej polityce faktycznie dochodzi do zjawiskowej dezintegracji. Tyle tylko że ulega jej Zjednoczona Prawica.

Reklamy

– Sędziwy prezes i jego niewiele mniej sędziwi towarzysze najbardziej obawiają się buntu młodych. Chodzi o 40-latków, posłów z krótkim stażem, którzy nie zdążyli się nachapać przy władzy i skompromitować jej sprawowaniem – pisze Andrzej Stankiewicz na łamach portalu Onet.

– Centrala PiS obserwuje Kacpra Płażyńskiego, który krytykuje kampanię i głosował wbrew linii partii przy wyborze wicemarszałków Sejmu. Na celowniku jest też dawny człowiek Gowina, Marcin Ociepa, który także złamał dyscyplinę – a wraz z nim jego współpracownicy, także posłowie, Anna Dąbrowska-Banaszek i Krzysztof Cieciura, którego ojciec był posłem PSL – dodaje dziennikarz.

Młodym działaczom prawicy nie ma się co dziwić. Starzy działacze, z Jarosławem Kaczyńskim, zafundowali im wiele lat w głębokiej opozycji.

 

Poprzedni artykułWielka ucieczka z „rządu” Morawieckiego. To naprawdę jest zabawne!
Następny artykułNo coś takiego! Polityk PiS krytykuje… PiS