[Counter-Box id="1"]

Układ w ruinie.

Najsłynniejszy agent CBA i były poseł PiS Tomasz Kaczmarek chce zostać świadkiem koronnym. Agent Tomek już zgłosił się do prokuratury Rejonowej w Olsztynie.

Reklamy

Śledczym zeznał m.in., że szefowie służb PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik kazali mu przekazywać ściśle tajne materiały wspierającym PiS „dziennikarzom”, by niszczyć politycznych konkurentów.

O sprawie jako pierwsza informuje „Gazeta Wyborcza”. Przypomnijmy, że Kaczmarek pracował przy najważniejszych operacjach specjalnych służb PiS.

– Zeznawałem pod rygorem odpowiedzialności karnej, był przy tym obecny mój adwokat. Nie boję się konfrontacji moich zeznań z dokumentami i z aktami śledztw – potwierdza rewelacje „Wyborczej” agent Tomek.

Mało tego, agent Tomek poinformował, że na polecenie swoich szefów – Kamińskiego, Macieja Wąsika i Ernesta Bejdy – łamał prawo i przekazywał ściśle tajne dokumenty propisowskim dziennikarzom, dziś gwiazdom prorządowych mediów. Niektórych osobiście woził operacyjnym autem do zakonspirowanych lokali Biura.

– Te publikacje miały być częścią działań służb i służyć dla celów partii PiS – podkreśla Kaczmarek. „Bo celem nie była walka z korupcją, ale uderzenie w politycznych przeciwników” – czytamy w artykule Wojciecha Czuchnowskiego.

Poprzedni artykułSzaleństwo w PiS. Co powinniśmy z tym zrobić?!
Następny artykułTego Polsat nie pokaże! Robert Górski publikuje ocenzurowany skecz o świadkach koronnych