[Counter-Box id="1"]

– Atmosfera jest grobowa. Kto może, siedzi w domu i pracuje zdalnie. Sporo osób wzięło urlopy, wielu przygotowuje się do odejścia – mówi nam nasz informator z Kancelarii Premiera.

– Niszczenie dokumentów, podpisywanie ostatnich umów, kłótnie o pieniądze – Tak o rzeczywistości w Kancelarii Premiera mówi nam osoba, która pracuje tam wiele lat. – Morawiecki nigdy nie był tu lubiany, od czasu gdy jest premierem sprowadził mnóstwo osób, które nie wiadomo czym się zajmują. Kiedyś butni, zadzierali nosa, dzisiaj nie wiedzą co się z nimi stanie. Nie do końca wierzą, że to już koniec, ale widać że są coraz bardziej przygnębieni.

Reklamy

– Największy grzech tej ekipy, oprócz gigantycznych wydatków i marnowania pieniędzy to zatrudnienia fikcyjne. Nowy rząd powinien przeprowadzić tu szczegół audyt, oj będzie dużo płaczu – śmieje się nasz informator. I pokazuje nam zdjęcia. – Zobacz, tu masz drzwi, imię, nazwisko, nazwa funkcji. Ale czym się ten młody człowiek zajmuje? Nie wiadomo, rzadko się pojawia, ale pensje ma ponoć pięciocyfrową.  – Śmiejemy się, że “pilnowali Polski” czyli uprawiali propagandę na rzecz Morawieckiego.

– Te rozdmuchane budżety szły głównie na propagandę. To rzekome poparcie Morawieckiego okazało się jednak wydmuszką. – Niektórzy ludzie kojarzeni z Morawieckim tak bardzo się boją, że na stołówkę chodzą ze swoimi rzeczami. Zabierają nawet kurtki z gabinetów – to śmieszne.

– Po zmianie władzy powinna tu przyjść opcja zero, czyli wyczyszczenie wszystkich. Tu siedzą ludzie, o których opinia publiczna już chyba zapomniała. Wszyscy powinni dostać wypowiedzenia – mówi nasz informator. O swoją pracę się nie boi, już ma oferty z rynku, to jeden z niewielu pracowników merytorycznych.

– Większość zatrudnienia to fikcja, sami swoi. Wywalenie ich na bruk to jedyna opcja – mówi nam na pożegnanie informator.

Poprzedni artykułEdukacja wymaga zmian. Koniec ciężkich tornistrów, podwyżki dla nauczycieli
Następny artykułMikrofony w gabinetach. W PiS powstał absurdalny plan podsłuchiwania nowego rządu