[Counter-Box id="1"]

Demony wegetarianizmu.

Najlepsza dziennikarka śledcza Bianka Mikołajewska ujawniła, że odchodzący rząd PiS postanowił zabezpieczyć portfele swoich kapłanów. Fundacja Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis przez 3 lata będzie dostawała pieniądze z Funduszy Sprawiedliwości na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan.

Reklamy

– Ministerstwo Ziobry nie ujawnia kwoty dotacji. W 2020 r., na prowadzenie tego samego Centrum przez 4 lata przyznało aż 7,1 mln zł – zauważyła laureatka Grand Press.

Co więcej, pieniądze dostanie też fundacja Profeto.pl. Jej szefem jest ks. Michał Olszewski, były egzorcysta, który zasłynął opowieściami o tym, jak wypędzał z wegetarianki demony za pomocą salcesonu.

W jego przypadku dotacja przeznaczona jest na prowadzenie portalu.

Co ciekawe, jak przypomina red. Mikołajewska, ks. Michał Olszewski to brat Grzegorza Olszewskiego, prezesa Alior Banku, kontrolowanego przez PZU (które z kolei, w efekcie politycznych układanek, było przez kilka lat strefą wpływów Zbigniewa Ziobry).

– W 2020 r. Profeto.pl dostała z Funduszu Sprawiedliwości gigantyczną dotację – 43 343 119 zł. Pieniądze miały iść na budowę Specjalistycznego Centrum Pomocy. Ale – jak ujawnił później dziennikarz Sebastian Klauziński z OKO.press – w budynku SCP, poza tymczasowymi mieszkaniami dla ofiar przemocy domowej, zaplanowano budowę sali widowiskowej, pięciu studiów nagraniowych, trzech reżyserek postprodukcji i czterech serwerowni. Po co to wszystko? Jak wyjaśniało OKO.press, ks. Olszewski “chce zbudować grupę medialną, która dorówna dziełu bardziej znanego zakonnika z Torunia – Tadeusza Rydzyka”. Profeto prowadzi już swoje radio, kanał na YouTube i portal internetowy. W planach ma uruchomienie telewizji – opisuje dziennikarka.

Poprzedni artykułSzykują zamach na agenta Tomka? Wojtunik: Należy go chronić!
Następny artykułWypadek z udziałem sędziego Trybunału Julii Przyłębskiej. Zasłonił się immunitetem i odmówił badania alkomatem