[Counter-Box id="1"]

Jarosław Kaczyński był informowany przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika o akcjach CBA przeciwko opozycji. Prokuratura może go oskarżyć o sprawstwo kierownicze oraz brak reakcji na przestępstwa. Z uwagi na wiek prezesa PiS grozi mu w zasadzie dożywocie.

Ostatnie lata życia Jarosław Kaczyński może spędzić za kratkami z powodu afery w CBA. Polityczne kierownictwo PiS miało bowiem świadomość akcji prowadzonych przeciwko opozycji, dziennikarzom oraz adwokatom przez tą służbą. Można również domyślać się, że je aprobowało a być może inspirowało. Możemy tu mieć do czynienia z podżeganiem do przestępstwa oraz sprawstwem kierowniczym.

Reklamy

Sądy, niszczone przez Kaczyńskiego, teraz będą działać błyskawicznie – prezesowi PiS grozi wiele lat bezwzględnej odsiadki. Kto go obciąży? Prawdopodobnie wątek świadomości Kaczyńskiego jest już w aktach a drugi obciążający to Maciej Wąsik, który wygląda na najsłabszego psychicznie ze wszystkich funkcjonariuszy PiS, co było widać zresztą na nagraniu, które Zbigniew Stonoga zrobił w jednym z sądów.

Na naszych oczach cały PiS upada. Zamknięcie Kaczyńskiego będzie definitywnym końcem tej partii.

 

Poprzedni artykułJerzy Dziewiulski komentuję aferę w sercu CBA: czas rozwiązać polityczną policję Kaczyńkiego
Następny artykułTak Mariusz Kamiński chwali agenta Tomka. Mamy nagranie