[Counter-Box id="1"]

Nowe wątki w aferze CBA. Mariusz Kamiński, dzisiejszy minister spraw wewnętrznych, miał nielegalnie skopiować i wynieść z CBA bazy danych, które wykorzystywał potem w swojej działałności. Trzymał je w siedzibie partii na Nowogrodzkiej – zeznał były agent CBA, który obciążył Kamińskiego, Wąsika i Bejdę.

Wygląda na to, że CBA zostanie wkrótce zlikwidowane. Jednak jednym z ciekawszych wątków jest działalność nieformalnego szefa bezpieki PiS, Mariusza Kamińskiego. Agent Tomek ujawnił, że Kamiński skopiował i wyniósł z CBA różnego rodzaju tajne dane, które używał potem w swojej działalności. Trzymał je na Nowogrodzkiej, w siedzibie partii. To przestępstwo.

Reklamy

Materiał Kamiński miał skopiować, gdy opuszczał CBA. Używał ich potem do swoich celów związanych z działalnością PiS. Do czego dokładnie? To powinno być wyjaśnione w śledztwie.

Wynoszenie tajnych materiałów CBA jest przestępstwem.

Poprzedni artykułPiS próbuje ukręcić łeb aferze Kamińskiego i Wąsika. Przerażenie na Nowogrodzkiej, chcą zdążyć przed Sejmem
Następny artykułZiobro zamieszany w aferę CBA. Spotykał się z nim agent, który opowiadał o sprawach przeciwników politycznych