Kwaśniewski mocno o akcjach Dudy. „To niezwykle niebezpieczne”

Andrzej Duda może odtrąbić sukces. Bardzo specyficzny, ale jednak. Nikt bowiem bardziej od niego nie przyczynił się do chaosu politycznego. Przynajmniej w ciągu minionych kilku dni.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– To, co się działo w ostatnich dniach, to jasne zademonstrowanie, że prezydent jest po jednej stronie sporu w Polsce, że partyjnie jest bardzo związany ze środowiskiem prawicy i PiS-u. Myślę, że będzie chciał trwać w tej roli, budując swoją pozycję na prawicy czy – w przyszłości – walcząc o przywództwo w PiS-ie – komentował to zachowanie Aleksander Kwaśniewski.

– Żałuję, że w okresie koabitacji prezydent Duda wybrał chęć walki o polityczne przywództwo w jednym z obozów politycznych. To z punktu widzenia urzędu prezydenckiego jest niezwykle niebezpieczne i to będzie osłabiało autorytet prezydentów, także kolejnych. To będzie podważało zaufanie do tej instytucji. Koszty zaangażowania partyjnego prezydenta są bardzo wysokie – dodał były prezydent.

Na dodatek Duda przegrał w starciu z rządem. Prawo stoi bowiem wyraźnie po stronie Tuska i jego ministrów. A dzisiejszy prezydent z całą pewnością ma już poczesne miejsce wśród polskich warchołów.