Duda i Mastalerek chcą zniszczyć PiS? Grają Kamińskim i Wąsikiem na wyniszczenie Kaczyńskiego

Andrzej Duda nie interesuje się losem Polski, ale partia jest mu bardzo bliska. Zamiast współdziałać z rządem prezydent może grać na przejęcie PiS i uniemożliwienie objęcia schedy przez Morawieckiego. Sprawa Wąsika i Kamińskiego uderza bezpośrednio w Kaczyńskiego i osłabia cały pisowski system.

Za działaniami Dudy, bo trudno mówić o decyzjach, stoi Mastalerek. Wiceprezydent dwoi się i troi aby w mediach było pełno przecieków z pałacu i kształtuje nieudolnie narrację, która jest bardziej żałosna niż to co do tej pory Duda robił sam. Jednak z działań Mastalerka i Dudy wyłania się pewien kierunek na zniszczenie Kaczyńskiego. Jest to logiczne, bo sam Mastalerek szczerze prezesa PiS nie znosi i ma do niego wiele żalu. Ulokowany w pałacu prezydenckim jest stosunkowo bezpieczny, Kaczyński nie zaryzykuje otwartego ataku.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Duda może się pozbyć wszystkich przeciwników do objęcia prezesury i przejść z pozycji prezydenta na lidera opozycji za niecałe dwa lata. W tym czasie ludzie Kaczyńskiego będą już zmarginalizowani a sam prezes PiS albo na politycznej emeryturze albo w więzieniu. Jeśli taki jest plan Mastalerka, to ma on jedną poważną lukę – za kilka lat PiS będzie miał 5% poparcia. No ale skoro chce… Nie przeszkadzajmy mu.