Koniec portali finansowanych przez Fundusz Sprawiedliwości. Tak PiS przepalało pieniądze Polaków

Sępy Ziobry.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jak donosi magazyn „Press” trzy portale działające dotąd dzięki pieniądzom z Funduszu Sprawiedliwości po utracie finansowania zawiesiły działalność. Jak wyjaśnia red. Ryszard Parka Radomskie.info i Szczecińskie24.pl ostatnie informacje opublikowały na koniec grudnia.

Natomiast w pierwszych dniach stycznia aktywny był tylko portal Lubelskie.info. Niemniej publikował on tylko pojedyncze informacje.

Telefon redaktora naczelnego w Szczecinie nie odpowiada. Maciej Daraszkiewicz poza szefowaniem portalowi jest też pracownikiem Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego – specjalizuje się w środowiskach kibicowskich.

– Odpowiada za to numer redakcji. Damski głos w języku ukraińskim informuje, że to mieszkanie prywatne – relacjonuje reporter magazynu „Press”.

Wszystkie trzy portale powstały w ramach sfinansowanego przez Fundusz Sprawiedliwości ministra Zbigniewa Ziobry projektu „Budowa i rozwój lokalnych internetowych serwisów informacyjnych w celu prowadzenia akcji i działań informacyjnych wspierających sieć przeciwdziałania przyczynom przestępczości i pomocy pokrzywdzonym przestępstwem”.

Projekt portali został opracowany przez szczecińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zdrowia. Portale skupiają się na prostych informacjach z kronik policyjnych, przekazują informacje z urzędów miast.

Portale miały bardzo niewielką liczę czytelników.