PiS znieważył pomnik Armii Krajowej. Dzisiaj zawiadomienie do prokuratury

W czasie pisowskiego marszu w obronie przestępców doszło do znieważenia jednego z najważniejszych symboli Polski – pomnika Armii Krajowej. Wyświetlono na nich wizerunki skazanych za fałszowanie dokumentów i ataki na Andrzeja Leppera zbrodniarzy z PiS: Wąsika i Kamińskiego.

Jako warszawski poseł złożę na ręce p.o. Prokuratora Krajowego pana Jacka Bilewicza  zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu przestępstwa znieważenia pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego (art. 261 Kodeksu Karnego) i znajdującego się na nim znaku Polski Walczącej, który jest od 2014 roku pod ustawową ochroną. Ten atak na ideę, wartości i symbolikę tego pomnika, to zniewaga dobra prawnego związanego z naszą pamięcią narodową. Obscenicznym zachowaniem i nikczemnością jest wyświetlanie na nim wizerunku i nazwisk przestępców, czego dopuszczono się podczas zgromadzenia publicznego tzw. „Protestu Wolnych Polaków”. Dość gwałcenia naszych narodowych świętości w roku, w którym obchodzimy 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przekroczono wszystkie granice! – poinformował poseł Michał Szczerba

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.