PiS jest bez szans. Przegra wybory prezydenckie

Politolog, prof. Rafał Chwedoruk pokazuje, że PiS idzie ku klęsce w zbliżających się wyborach prezydenckich. I dzisiejsze kierownictwo partii nic nie może z tym zrobić. – Używając terminologii sportowej – mecz jest rozstrzygnięty, pozostaje kwestia wysokości wyniku – przekonuje Chwedoruk.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Na dziś prawica nie będzie miała żadnych szans na zwycięstwo, tak jak poprzednio kandydat drugiej strony nie miał szans, chociaż ostateczny najważniejszy reprezentant ówczesnej opozycji okazał się sprawny, to nie miał szans ze względu na czynniki strukturalne w życiu społecznym – mówi politolog.

– Analogicznie w tej chwili główna rozgrywka będzie toczyć się w obrębie obecnej większości rządzącej, być może już na poziomie wysuwania kandydatur. Myślę też oczywiście o tym, co obserwowaliśmy w kwestii mediów publicznych, wymiaru sprawiedliwości, czy zatrzymania dwóch polityków PiS-u – dodaje.

Ale w PiS się pewnie nikt nie martwi taką perspektywą. Zresztą Jarosław Kaczyński po raz kolejny wytłumaczy swoim działaczom że „nic się nie stało”. I winę za klęskę zwali na jakieś „wraże siły”.