PiS okradał Polaków poprzez państwowe spółki. Kwoty szokują!

– Łączne wydatki spółek Skarbu Państwa objętych kontrolą na działalność sponsoringową wyniosły 794,8 mln zł. Na darowizny spółki wydatkowały 810,7 mln zł z czego 680,6 mln zł przeznaczono na darowizny dla utworzonych przez te spółki fundacji, w tym 152,5 mln zł na PFN! Środki przekazywane przez spółki fundacjom, pozostawały praktycznie poza jakimkolwiek nadzorem! 6 spółek Skarbu Państwa oraz 4 fundację utworzone przez te spółki udaremniono przeprowadzenie kontroli – powiedział poseł Dariusz Joński na specjalnej konferencji prasowej.

To oznacza, że każdy z nas wielokrotnie przepłacił za paliwo, za prąd, za usługi tych firm. Pieniądze marnowano w sposób wręcz nieprawdopodobny.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Niegospodarność niedościgniona. Porażające wyniki kontroli wydatków spółek Skarbu Państwa i ich fundacji. Jako jedni z wnioskodawców tej kontroli doraźnej, byliśmy obecni na konferencji podsumowującej kontrolę NIK. Efektem jest 10 zawiadomień do prokuratury – dodał poseł Michał Szczerba.