Duda „trzeci raz” ułaskawi Kamińskiego! Polityk PiS wypuszcza bandytów PiS na wolność!

Rezydent Kaczyńskiego.

Andrzej Duda wyda kolejne ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Tym razem w trybie aktu łaski – czyli tego, który nieskutecznie próbował zastosować w 2015 roku.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że Polacy – co potwierdzają kolejne badania – w przytłaczającej większości domagają się, aby przestępcy z PiS odsiedzieli cały wyrok za kratami.

Andrzej Duda zdał sobie sprawę, że tryb postępowania ułaskawiającego – który niedawno uruchomił, nie tylko nie zakończy się szybko, ale również może zakończyć się negatywnie dla przestępców, którzy nie okazali skruchy ani rehabilitacji.

Na jaw wychodzą też kolejne afery, za którymi stoją szefowie służb PiS. Możliwe też, że politycy PiS obawiają się, że osadzeni – a przynajmniej niektórzy z nich, mogą się złamać i zacząć sypać resztę zorganizowanej grupy Jarosława Kaczyńskiego.

W wywiadzie dla propisowskiego „Super Expressu” Andrzej Duda stwierdził, że jego decyzja ma być podyktowana „trudną sytuacją zdrowotną” przestępców.

— Dzisiaj Mariusz Kamiński jest w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej, prowadzi cały czas strajk głodowy. Maciej Wąsik także prowadzi strajk głodowy. Chciałbym, żeby to zostało przerwane. Jeżeli może to zostać przerwane tylko i wyłącznie przez to, że ja ich ponownie po prostu ułaskawię, żeby po prostu ich ratować, to to zrobię — powiedział Duda.

Duda dodał, że “zrobi to z pełną świadomością tragizmu tej sytuacji”. — Również dla urzędu prezydenta Rzeczypospolitej. Z pełną świadomością — skwitował.