Lasy Państwowe chcą ścigać Obajtka. Jest zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa

Czyszczenie lasów.

– Dyrektor generalny Lasów Państwowych Witold Koss skierował do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez trzy osoby pełniące do niedawna funkcje kierownicze w Lasach Państwowych. Chodzi o Józefa Kubicę, byłego dyrektora generalnego LP, Bartłomieja Obajtka, byłego dyrektora regionalnej dyrekcji w Gdańsku oraz Jana Borkowskiego, byłego nadleśniczego Nadleśnictwa Gdańsk — poinformowały Lasy Państwowe.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jak wyjaśnia Business Insider sprawa dot. sprzedaży lokali z zasobów Lasów Państwowych. Chodzi o wystawienie na sprzedaż trzech lokali mieszkalnych w atrakcyjnej lokalizacji w Gdyni, które należą do Lasów Państwowych.

– Przeznaczenie mieszkań na sprzedaż umożliwia ich wykup na atrakcyjnych warunkach aktualnym najemcom, byłym i obecnym pracownikom Lasów Państwowych – wyjaśnia portal.

Jednym z najemców jest Bartłomiej Obajtek. “Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień i narażenia Lasów Państwowych na powstanie szkody majątkowej wielkich rozmiarów, w kwocie ponad 2 300 000 złotych. Taką łączną wartość mają wszystkie nieruchomości” — czytamy w komunikacie na stronie Lasów Państwowych.

Jak dodaje Business Insider, jedno z mieszkań zakupił niedawno, zawierając umowę przedwstępną, Bartłomiej Obajtek. W tej sprawie odrębne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do gdańskiej prokuratury złożyło już Ministerstwo Klimatu i Środowiska.