Sienkiewicz idzie po milionerów PiS. TVP domaga się 1,35 mln złotych odszkodowania

Koniec z terrorem.

Minister Bartłomiej Sienkiewicz nie odpuszcza propagandzistom PiS. Jak donosi magazyn „Press”, likwidator TVP Daniel Gorgosz wystosował do byłego kierownictwa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przedsądowe wezwanie do zapłaty 1,35 mln złotych odszkodowania.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Na tyle wyliczono szkody, jaką TVP poniosła “w związku z niemożnością wykonania świadczeń reklamowych oraz sponsorskich w dniach 20-29 grudnia 2023 r. na antenach TVP Info oraz TVP3, na skutek bezprawnych działań podjętych wspólnie przez Michała Adamczyka, Samuela Pereirę i Marcina Tulickiego”.

Przypomnijmy, że milionerzy PiS okupowali siedzibę TVP i uniemożliwili korzystanie z infrastruktury budynku TAI przy pl. Powstańców Warszawy.

To jednak nie koniec. TVP poinformowała, że żądanie odszkodowania nie wyczerpuje roszczeń spółki wobec Michała Adamczyka, Samuela Pereiry i Marcina Tulickiego “z tytułu wyrządzenia innych szkód związanych z ich działaniami, których wysokość jest obecnie ustalana”.

– Mają być one przedmiotem odrębnych wezwań kierowanych do nich przez telewizję – wyjaśnia magazyn „Press”.