Kolejne zwycięstwo ministra Sienkiewicza. Tym razem swoich sztuczek próbował Świrski

Bartłomiej Sienkiewicz walczy o lepszą, demokratyczną przyszłość mediów w Polsce i odnosi zwycięstwo za zwycięstwem.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że sprawa wpisu do rejestru przedsiębiorców otwarcia likwidacji spółek prowadzących misję mediów publicznych po raz pierwszy została zweryfikowana przez sąd (w składzie sędziego zawodowego). Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego postanowił odrzucić skargę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na postanowienie referendarza sądowego o wpisie do rejestru otwarcia likwidacji i ustanowienia likwidatora na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sprawa dotyczy Polskiego Radia – Regionalnej Rozgłośni w Katowicach „Radio Katowice” S.A. w likwidacji. Sąd odmówił dopuszczenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w Warszawie do udziału w postępowaniu rejestrowym.