PiS odpowie za swoje kłamstwa w sprawie Wąsika i Kamińskiego zapowiadają lekarze

– To skandaliczne komentarze! – mówi Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie. W ten sposób komentuje stwierdzenia senatora Stanisława Karczewskiego i posła Kazimierza Smolińskiego, które pojawiły się na platformie X.

Oto senator-lekarz sugeruje w swojej wypowiedzi, że lekarze opiekujący się osadzonym politykami „stosują tortury”. Poseł zaś nazywa lekarza „sadystą”.
– Okręgowa Rada Lekarska stoi na stanowisku, że polityczne emocje i chęć ich podsycania w społeczeństwie nie może odbijać się na lekarzach i środowisku medycznym. Słowa polityków obrażają nas i podważają autorytet lekarzy opiekujących się osadzonymi – stwierdza Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.
W związku z tą sytuacją Bulsa zaapelował do marszałka Sejmu Szymona Hołowni oraz do marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o skierowanie tej sprawy do Komisji Etyki Poselskiej oraz Komisji Regulaminowa Etyki i Spraw Senatorskich.
– Jak można napisać, że lekarze będą torturować pacjenta? To skandaliczna, niczym nieuzasadniona insynuacja, która podważa odpowiedzialność, kompetencje i intencje dziennikarzy. Skandaliczny komentarz, który mam nadzieje nie przejdzie bez echa. Jako środowisko lekarzy jesteśmy oburzeni – dodaje Michał Bulsa.