CBA potwierdziło, że stosowało system PEGASUS i włamywało się na telefony polityków

To prawdziwy przełom. Agnieszka Kwiatkowska-Gurdak, pełniąca obowiązki szefa CBA, miała potwierdzić w czasie przesłuchania w prokuraturze, że służba ta stosowała Pegasusa – ustalili dziennikarze TVN24. To oznacza, że co najmniej kilkanaście osób z PiS i współpracujących z PiS trafi wkrótce do aresztu. 

Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Maciej Wąsik, Mariusz Kamiński, Samuel Pereira i wiele innych osób trafi do więzienia. Są zamieszani w sprawie Pegasusa, która zaczęła się od przekazania Beacie Szydło informacji o tym systemie przez Viktora Orbana. Szydło poleciała do Izraela i tam załatwiała zakup tego narzędzia. Pegasusa kupiono z naruszeniem prawa ze środków na pomoc ofiarom przestępstw. Następnie używano go do włamań na telefony polityków, adwokatów, dziennikarzy i innych wrogów PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wszystko działo się za wiedzą i zgodą Jarosława Kaczyńskiego, pod jego kierownictwem.