Morawiecki bardzo chce. Polacy bardzo nie chcą, zwłaszcza jeden z nich

Niedawny szef rządu PiS, Mateusz Morawiecki nie kryje swoich politycznych ambicji. Chce objąć schedę po Jarosławie Kaczyńskim i rządzić PiS. Jest tylko jeden problem. Nie chcą tego… Polacy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Taki jest wynik sondażu, jaki dla Wirtualnej Polski przeprowadziła pracownia United Surveys. Badanym zadano jedno pytanie: „Czy pana/pani zdaniem premier Mateusz Morawiecki ma szanse, by zostać następcą Jarosława Kaczyńskiego w roli prezesa Prawa i Sprawiedliwości?”.

Zdecydowanymi zwolennikami takiego rozwiązania jest zaledwie 21,1 proc. badanych. Kolejne 26,3 proc. mogłoby się zgodzić z taką nominacją. Trzeba przyznać, że taki wynik nie wygląda szczególnie imponująco.

Przeciwnego zdania jest zaś niemalże 40 proc. badanych. I, co najważniejsze, chyba sam Jarosław Kaczyński. Lider PiS wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wybiera się na polityczną emeryturę.

Więc najpewniej Morawiecki może zapomnieć o swoich ambicjach. Niechęć Polaków przełknąłby bez problemu. Ale Kaczyńskiego nie przeskoczy.