Ale sondaż! Na Nowogrodzkiej zapanowała konsternacja

W zasadzie politycy PiS – w ślad za Jarosławem Kaczyńskim – powtarzają, że wyborcza klęska 15 października była rodzajem „wypadku przy pracy”. Że Prawo i Sprawiedliwość dalej pozostaje partią cieszącą się największym poparciem wśród Polaków. Tyle tylko że nie jest to prawda.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dowodzi tego sondaż CBOS, w którym zapytano się Polaków o sympatie polityczne. Dla nas wynik nie jest zaskoczeniem, natomiast na Nowogrodzkiej wywołał wstrząs.

Wynika z niego, że gdyby w najbliższą niedzielę miały się odbyć wybory parlamentarne, to na Koalicję Obywatelską zagłosowałby 29 proc. badanych. Tymczasem na Prawo i Sprawiedliwość zaledwie 24 proc.

Taki wynik oznacza że w porównaniu z sondażem z pierwszej połowy stycznia poparcie dla PiS obniżyło się o 5 punktów procentowych. Natomiast w zestawieniu z wynikiem z grudnia 2023 r. aż o 6 punktów!