Ostatnia wojenka Kaczyńskiego. Działacze wymuszą jego odejscie?

Jak donoszą media, Jarosław Kaczyński robi wszystko co w jego mocy, by doprowadzić do rozwiązania Sejmu. Całkowicie nie zważając przy tym na to, że PiS nie ma szans na zwycięstwo.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tyle tylko, że nie chce tego Andrzej Duda. Stąd mamy do czynienia z nową odsłoną niezwykle gorącego konfliktu między Kaczyńskim a Andrzejem Dudą.

– Kluczowe jest jednak to, że Duda nie jest gotowy, by wziąć na siebie polityczne i prawne ryzyko wynikające z rozwiązania Sejmu – stwierdza Onet. – [Prezydent] nie widzi możliwości przeprowadzenia przyspieszonych wyborów parlamentarnych.

No i nie zapominajmy o partyjnych masach członkowskich PiS. A zwłaszcza członkach klubu parlamentarnego tej partii. Z całą pewnością większości z nich nie uśmiechają się nowe wybory. Wiedzą bowiem doskonale, że w ich wyniku musieliby pożegnać się z Wiejską. Więc prędzej doprowadzą do sytuacji, w której to Naczelnik będzie musiał rozstać się ze swoją funkcją.