“Duda to głupek z doktoratem, nikt w świecie nie traktuje go poważnie”

– Pan prezydent Andrzej Duda w wywiadzie powiedział wiele zabawnych rzeczy bez żadnego znaczenia, ale powiedział też jedną rzecz niedopuszczalną: że z Krymem to tak do końca nie wiadomo, ponieważ „dłużej był w gestii Rosji”. Powiedział to prezydent nie odpowiadając bynajmniej na pytanie, które padło – pytanie bowiem brzmiało „czy Ukraina ma szansę odzyskać Krym” – jednakże nie dlatego jest to wypowiedź skandaliczna – napisał Szczepan Twardoch.

– Czy pan prezydent sprawdził sobie może „w gestii” czyjej dłużej pozostawały Wrocław i Szczecin? Tak deliberować można sobie na urodzinach u cioci, albo nawet w podcaście, jeśli się jest analitykiem albo publicystą, ale nie można tak mówić, gdy jest się głową państwa. Takie słowa rezonują. Kolejny gest, który składa się na dziedzictwo tej najgorszej po 1989 roku prezydentury – dodał.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Duda to głupek z doktoratem, nikt w świecie nie traktuje go poważnie, dla społeczności międzynarodowej ważny jest wyłącznie status Krymu w międzynarodowym ładzie prawnym, a tu jest on częścią Ukrainy, wszystko inne jest naruszeniem prawa lub zbrodnią, a w wypadku Dudy głupotą – skomentował to Krzysztof Mądel.