Duda zaryzykuje kompromitację? Tego się nie da wykluczyć

Bronisław Komorowski w rozmowie na antenie TVP Info zauważył, że Andrzej Duda raczej nie może „zaszachować rządu”. – Według mnie nie ma takiej możliwości, chyba że zaryzykuje zupełną kompromitację – ocenił były prezydent.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jego zdaniem obecny lokator Pałacu Prezydenckiego jest już wystarczająco skompromitowany groźbą odsyłania ustaw do Trybunału Konstytucyjnego. – To znaczy, że prezydent traktuje TK jako karę, a nie miejsce, gdzie się bada zgodność z konstytucją. Może brnąć jeszcze bardziej, ale to będzie dla niego kompromitujące – powiedział Komorowski.

– Nie radzę prezydentowi podejmowania decyzji o totalnym blokowaniu rządu. Prezydent nie może stać się totalną opozycją wobec państwa, bo nie taka jest rola ustrojowa prezydentury. Byłoby to w moim przekonaniu polityczne samobójstwo – dodał.

Tyle tylko, że Duda nie jest samodzielnym politykiem. Jeśli przyjdzie polecenie z Nowogrodzkiej, to je po prosu wykona. Nie zważając na kompromitację.