PiS atakuje szemranymi sondażami ws. CPK. Organizacja Firm Badania Opinii i Rynku publikuje listę jedynych pracowni z certyfikatami w Polsce!

Sondaże w służbie propagandy.

Po ujawnieniu, że z 2,7 mld złotych wydanych przez PiS na niezrealizowany projekt CPK, aż 27 mln złotych poszło na lobbing, PR i propagandę, wśród dziennikarzy nastąpiła konsternacja. Ilu z powielających hasło „Tak dla CPK” wzięło łapówki?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Teraz w ruch poszły sondaże. I to pracowni, których reputacja jest szemrana lub są to firmy krzaki.

Dlatego warto zwrócić uwagę na listę pracowni, którą opublikowała OFBOR – Organizacja Firm Badania Opinii i Rynku. Na polskim rynku istnieje bowiem kilkaset podmiotów świadczących usługi badawcze, ale tylko 31 agencji może się poszczycić certyfikatem PKJPA (program kontroli jakości pracy ankieterów).

To właśnie audytorzy PKJPA co roku kontrolują przestrzeganie przez instytuty badawcze zasad jakościowych. Każdy może sprawdzić na stronie OFBOR, czy konkretna firma badawcza ma certyfikat jakości.

Wśród firm, które posiadają certyfikat są m.in.: AC Nielsen Polska, ARC Rynek i Opinia, Ariadna Ogólnopolski Panel Badawczy, Centrum Badań Marketingowych „Indicator”, CBOS, IPSOS Polska, Kantar Polska, Opinia24, PBS, SW Research.

STANDARDY (ofbor.pl)