UWAGA! CPK – lista ludzi związanych z PiS, którzy rozsiewają propagandę na temat idiotycznego projektu

Jeden z internautów stworzył listę osób, które aktywnie lobbują za projektem CPK, który zniszczy polskie finanse i osłabi Polskę.

  • Maciej Wilk: PiSowski prezes spółki LOT Polish Airlines SA – pamiętajmy – wg Radka Fogla PiS nie zatrudnia ekspertów,
  • Paweł Zariczny. Dyrektor w Centrum Technologii Bezpieczeństwa i Obronności na Politechnice Gdańskiej. Zaangażowany w narodową “sieć patriotów”. Obserwowany przez Dominika Tarczyńskiego i sławiący dokonania tego europosła dla polskiej sprawy. Osoba o takim samym imieniu i nazwisku (Paweł Grzegorz Zariczny) jest wymieniona jako członek Komisji Rewizyjnej Związku Ukraińskiej Młodzieży Niezależnej, co wymaga szczególnej uwagi, zwłaszcza w świetle ukazanej powyżej fascynacji światem MAGA.
  • 3. Szymon Janus: kibol Odry Opole, radykalny prawicowiec i ateista. Wspiera Viktora Orbána, jest po imieniu z Krzysztofem Bosakiem, również zanurzony w świecie MAGA. Nadmieńmy też, że to kolega Patryka Wachowca z Fundacji Centrum Analiz dla Rozwoju.
  • Mikołaj Wild. Były Prezes CPK oraz Pełnomocnik d/s CPK. Radca Prokuratury Generalnej. Niech to wystarczy. Poprzestańmy na tym.
  • Jacek Bartosiak. 47 lat. Doradca Wilda. Dyrektor w spółce celowej powołanej do budowy CPK. Geopolityk. Niegdyś ekspert NCSS u Jacka Kotasa, rosyjskiego łącznika, teraz ma swój thinktank Strategy&Future.
  • Marek Budzisz też wspiera CPK – Działający z Jackiem Bartosiakiem w S&F Marek Budzisz, współprowadzący z nim kanał na YT, nawoływał w 2021 do zbliżenia z Rosją: “Z Moskwą właśnie teraz należy budować kanały komunikacji, potrzebne jest ocieplenie klimatu politycznego, moglibyśmy na tym zarobić”.
  • Marcin Kwaśniewski. Autor petycji Tak dla CPK. Emigrant z UK. Fan Hołowni i Trójmorza. Cieszył się ze zwycięstwa Dudy w 2020. Z PiS łączy go silna niechęć do Niemców, wini ich także za Brexit. Człowiek orkiestra: w sprawie CPK współpracuje nawet z Cezarym Krysztopą.
  • Andrzej Banucha. Zastępca Dyrektora Biura Rozwoju, Relacji Inwestorskich i Promocji PKP CARGO S.A.
  • Marian Baczał. Publicysta tradycjonalistycznego “Nowego Ładu”, gdzie wierzy się, że “naród, silne państwo, religia czy ład, atakowane dziś z pozycji liberalnych i nowolewicowych, nie są przeżytkami”. Obserwowany przez Matthew Tyrmanda. Opiewany przez Cezarego Krysztopę. Pan Baczał czytuje Dugina i przeżył zawód życiowy, bo jego ostatnia książka nie dorosła do jego czytelniczych oczekiwań. W awatarze obok flagi polskiej umieścił laotańską: przedstawia się jako bojownik o sprawę Partii Ludowo-Rewolucyjnej Laosu.