Kaczyński chwyta okazję. I chce wykończyć Suwerenną Polską

Fot. Internet
Fot. Internet

Nieobecność Zbigniewa Ziobry w polskiej polityce spowodowała, że Jarosław Kaczyński chce zniszczyć Suwerenną Polskę. – Bez Zbyszka są słabi jak nigdy – mówi rozmówca portalu Wirtualna Polska związany z PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pomysł jest niezwykle prosty. – Wrzucamy wszystkich ich kandydatów na europosłów do jednego okręgu. I niech walczą między sobą o mandat. W Brukseli będzie czekało na nich tylko jedno miejsce – mówi portalowi anonimowy polityk PiS.

Nie jest więc wykluczone, że Suwerenna Polska, pozbawiona lidera, zdąża prostą drogą do unicestwienia. Tak jak wcześniej Porozumienie i Republikanie. Prezes wszak może być tylko jeden.

Ziobryści zdają sobie sprawę z tego zagrożenia i twierdzą, że w razie potrzeby wystartują samodzielnie. Osłabiając w ten sposób wyborcze szanse Prawa i Sprawiedliwości. Tyle tylko że poparcie dla SP jest śladowe.

Obecnie z ramienia Suwerennej Polski w PE zasiadają Beata Kempa i Patryk Jaki. Któreś z nich zapewne z karierą w Brukseli będzie musiało się pożegnać.