Obajtek nie ucieknie sprawiedliwości. Fundacja nie chroni majątku z przestępstwa

Daniel Obajtek nie ucieknie przed możliwą konfiskatą majątku. Zapisanie nieruchomości i pieniędzy do fundacji rodzinnej nie podważa możliwości działania prokuratury w tym konfiskaty wszystkiego, ponieważ PiS wprowadził odpowiednie przepisy, które to umożliwiają. Jednak już samo kombinowanie z majątkiem jest podejrzane i osoby, które będą prowadzić śledztwo w sprawie tego skąd pan Obajtek miał tak gigantyczne pieniądze muszą działać szybko i zdecydowanie.

Gdyby Obajtek był niewinny, nie przepisywałby nieruchomości na dziecko a potem na fundację rodzinną. Normalni ludzie tak nie robią, bo przecież są niewinni i nie mają się czego bać. Sytuacja Obajtka jest trudna, bo może wrócić śledztwo sprzed lat, w którym sprawdzano jego bardzo ciemne sprawki.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Bardzo ciekawe będzie też przeanalizowanie działania pewnej kancelarii prawnej, która od dłuższego czasu działa na zapleczu dużej państwowej spółki. Czy to tam był ośrodek sterowania Obajtkiem? Dowiemy się.