Wtyka Morawieckiego. No kto by pomyślał?!

Przed wyborami do europarlamentu trwa w PiS zażarta walka. Stawka jest spora, bo łakomym kąskiem jest nie tylko dieta posła do PE. Dla wielu polityków partii Kaczyńskiego cenny jest również immunitet.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jednym z elementów tych frakcyjnych zmagań ma być szeroko kolportowana wiadomość o podsłuchiwaniu posłów PiS systemem Pegasus. Ponoć istnieje niejawna lista osób śledzonych w ten sposób. Ma na niej znajdować się 30 nazwisk najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

– Ja słyszę różne plotki o zbieraniu haków na polityków PiS przez PiS. U jednych mówi się, że tym hakiem są nabyte ziemie, u innych jakieś fundusze, nieprawidłowości w biznesie. Ale to tylko kuluarowe różne domysły mówił rozmówca naTemat z Prawa i Sprawiedliwości.

Przecieki z Nowogrodzkiej sugerują, że za całą sprawą kryje się niezwykły polityczny duet: Mateusz Morawiecki i Adam Bielan. To oni, zdaniem Onetu, mają nakręcać spiralę niepewności w partii. – Bielan jest kablem Mateusza wśród europosłów. Śmiejemy się wprawdzie, że to kabel, który nadaje na dwie strony, ale z pewnością Adam jest dla Morawieckiego poważnym źródłem informacji i plotek – mówi z kolei rozmówca Onetu.

Źródło: NaTemat, Onet