Ale wali w PiS! Aż miło czytać!

Tak mocnej krytyki Prawa i Sprawiedliwości dawno już nie czytaliśmy. I co najciekawsze, płynie ona ze strony znanego sympatyka PiS, jakim jest prof. Andrzej Nowak. Znany historyk, popularny wśród prawicy zaczął domagać się ustąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Obwinia go nie tylko o wyborczą klęskę, ale i nieumiejętność odnalezienia się w opozycji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Jarosław Kaczyński stworzył Prawo i Sprawiedliwości, oczywiście z pomocą innych ludzi, jednak zdominował tę formację w sposób niewątpliwy, prowadząc ją do bardzo ważnych sukcesów. Pozostaje pytanie, czy dalej ta formacja, tak zorganizowana, tak kierowana i sformatowana, będzie w stanie wygrać walkę o Polskę, która nas czeka w najbliższych latach? – stawia ważkie pytanie Nowak. Na łamach niemalże partyjnego portalu DoRzeczy.pl.

– Na podstawie obserwacji tego, co dzieje się w ostatnich miesiącach stwierdzam, że PiS okazał się całkowicie nieprzygotowany do wyniku wyborów z 15 października ub. roku. Nie chodzi tylko o to, że przegrał wybory parlamentarne. Zresztą, żałosne były próby zaklinania rzeczywistości przez – powiem wprost – propagandystów PiS-u, którzy mówili, że przecież wygraliśmy, mieliśmy najwięcej głosów – dodaje.

Najwyraźniej w PiS zaczyna się już ostra wojna nie tyle o spuściznę po Jarosławie Kaczyńskim ile o to, by niechciany już lider odszedł z polityki. W przeciwnym razie za pół roku z Prawa i Sprawiedliwości nie będzie już co zbierać.

Prawdę mówiąc, naszym zdaniem nie byłby to najgorsze rozwiązanie.