Co on naopowiadał? Czarnek wywołał międzynarodowy skandal!

I to ma być kandydat na lidera PiS? Przemysław Czarnek właśnie pokazał, że nie powinien w ogóle mieć miejsca w polskiej polityce. Zaczął bowiem domagać się… miliardów od Ukrainy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Poszło o wystąpienie ukraińskiego premiera, Denysa Szmyhala, który mówił o kłopotach na granicy polsko-ukraińskiej. – Sprawa odblokowania granicy powinna zostać rozwiązana do 28 marca, w przeciwnym razie Ukraina może zastosować środki odwetowe na przejściach granicznych – powiedział polityk z Kijowa.

Te słowa wywołały furię Czarnka. – W ramach środków odwetowych może oddacie nam miliardy za edukację setek tysięcy ukraińskich dzieci w polskich szkołach? A może oddacie nam miliardy za pomoc militarną? – napisał były minister edukacji.

No bo jak to, PiS zaczyna organizować protesty przeciwko rządowi Tuska, a Ukraina nie chce w nich uczestniczyć? A mówiąc serio, to co Prawo i Sprawiedliwość wyczynia walcząc z Tuskiem kosztem naszych narodowych interesów woła o pomstę do nieba.

Niby wiemy, że to PiS. I niby mieliśmy już czas przywyknąć. Ale wraz to oburza.