Mocne słowa. „Duda nie zachowuje się jak prezydent

Fot. YT
Fot. YT

”Leszek Miller zwrócił uwagę, że rządząca koalicja powinna zmienić swoją politykę wobec Andrzeja Dudy. Zdaniem byłego prezydenta „prezydent wypowiedział wojnę rządowi”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Jest potrzebna zmiana stanowiska rządzącej ekipy w stosunku do prezydenta, bo jeżeli prezydent wypowiada wojnę rządowi mówiąc, że nie będzie akceptował żadnego rozwiązania, żadnej ustawy, to nie widzę powodów, dla którego rząd ma chodzić do prezydenta na posiedzenie Rady Gabinetowej – uznał Miller.

– To jest legitymizacja prezydenta, który nie jest prezydentem, który nie zachowuje się jak prezydent, który rzuca rękawicę rządowi i mówi: będę was niszczył, nie podpiszę żadnej ustawy – komentował. – W jego ocenie koalicja rządząca powinna bojkotować prezydenta. – Rządzący nie powinni mieć z nim nic do czynienia. Jeżeli prezydent zdecydował się na wojnę, to rząd musi również na tę wojnę pójść – przekonywał były premier na antenie TVP Info.

Trzeba po prostu pamiętać, że Andrzej Duda nie jest prezydentem Rzeczpospolitej. On jest tylko aparatczykiem PiS, któremu zdarzyło się wygrać wybory prezydenckie. A to nie jest tożsame.