Niewielkie regionalne państwowe radio i zatrudnienie przekraczające 120 osób? Tak, za czasów PiS gwałtownie rosła ilość etatów i współpracowników, którzy traktowali państwowe media jako złote bankomaty, z których bezkarnie leciały pieniądze. Najlepiej zarabiający dostawali po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie za pracę która mogła trwać kilkadziesiąt minut w miesiącu.
PiS nie patrzył ani na sens ekonomiczny ani na interes danej redakcji. Zatrudniano ludzi na potęgę. Desant na radia lokalne zrobili ludzie z TVP i Polsatu. To były ich złote bankomaty, opłacanie za propagandę. Dlatego nie było krytykowania PiS i na tym polegał ów rzekomy teflon.
Chcesz czytać więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. |
Dzisiaj władza popełnia błąd, nie robiąc z tym porządków. Niektórzy prezesi (czy tez likwidatorzy) zamiast optymalizować wydatki i poprawiać umowy zatrudniają na potęgę, nie patrząc na finanse. W samym Orlen Press jest blisko dwa tysiące pracowników (!), którymi poprzednia władza nie potrafiła zarządzać, tylko dokładała etatów, nie zważając na jakość pracy – jak w socjaliźmie.
Dzisiaj ten socjalizm utrwala Sienkiewicz, każąc działać likwidatorom “mniej kontrowersyjnie. Duży błąd.
Polska nie ma pieniędzy na takie traktowanie mediów publicznych. Zmiany idą za wolno. Koterie i układy działają zbyt skutecznie. Nowa władza nie potrafi się im przeciwstawić.