Marcinkiewicz mówi, kto z PiS powinien siedzieć. Lista jest imponująca

Niegdysiejszy polityk PiS, Kazimierz Marcinkiewicz nie ukrywa, że jego zdaniem wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości powinno siedzieć. A to dlatego, że pojmowali decyzje niezgodne z obowiązującym prawem.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Po wyborach Marcinkiewicz przewidywał, że za kraty trafi Jacek Sasin, Mateusz Morawiecki i zapewne Zbigniew Ziobro. Teraz ta lista została wyraźnie wydłużona. O niezwykle ważną postać w upadłym systemie sprawowania władzy.

– Ja starałem się wymienić osoby, które były na świeczniku, były w rządach długi czas. Były to osoby, które podejmowały decyzje z mojej analizy, które są niezgodne z prawem. Oczywiście sprawami zajmują się służby, prokuratura, będzie niezależny sad ich sądził – mówił Marcinkiewicz w rozmowie z „Faktem”.

– Ja nie chcę ich osądzać przed sądem, natomiast mogę powiedzieć, że w moim odczuciu te osoby i wiele jeszcze innych, na przykład Obajtek, podejmowały decyzje, które są absolutnie niezgodne z prawem i mam nadzieję, że spotka ich stosowna kara – powiedział były premier.

Trudno się nie zgodzić.