Konkurs na prezesa i redaktora naczelnego Polska Press. Kilka dni na złożenie ofert

Orlen ogłosił konkurs na nowego prezesa oraz redaktora naczelnego Polska Press. Dano bardzo krótki termin, zaledwie kilka dni. Sytuacja dziwi dziennikarzy i ekspertów rynku medialnego: jeśli ktoś chce poważnie myśleć o takiej roli, to warto by dać czas na przygotowanie.

Potencjalni kandydaci mają być niekarani i niezwiązani z polityką. Już samo w sobie to wymaganie jest dość absurdalne, bo dzisiaj wszystko toczy się wokół polityki i trudno, żeby było inaczej. Na prezesa powinien iść ktoś doświadczony w sprawach prawnych i finansowych, natomiast na redaktora naczelnego osoba, która ma doświadczenie na rynku medialnym.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W kuluarach sejmowych pojawiały się nazwiska kandydatów – między innymi mówiono o kilku… symetrystach. Najwyraźniej rząd Donalda Tuska nie do końca kontroluje procesy, związane z wyborem ludzi na nowe miejsca.

Ta sytuacja chaosu to idealne narzędzie działania dla PiS, które może wprowadzać zamęt.